Koľko stojí garážová brána

Koľko stojí garážová brána vychádza z Vašich požiadaviek. Vašich požiadaviek na funkčnosť a vzhľad brány.

Koľko stojí pohon brány

V prípade, že sa dokážete uskromniť a odpustiť si najväčšiu výhodu automatickej garážovej brány elektrický pohon s diaľkovým ovládaním cena garážovej brány bude začínať niekde okolo šesťstopäťdesiat eur. Samotný pohon garážovej brány tvorí takú malú položku z celkovej ceny brány, že by ste sa tejto výhody nemali vzdávať.

Niektorí výrobcovia ponúkajú ako alternatívu mimoriadne lacné pohony brán. Tieto samozrejme nedosahujú výkonnosť a trvanlivosť špičkových pohonov, ale niekedy je to lepšie ako nič. Kvalitné pohony brán sú drahšie, ale disponujú napríklad SMART funkciami. Smart funkcie garážových pohonov umožňujú užívateľovi ovládať a monitorovať bránu priamo zo svojho smartfónu.

Príplatky za farbu brány

Sekcionálne garážové brányv podstate rovnaké, nech ich kupujete hocikde. Teda, hocikde u certifikovaného predajcu, najlepšie s kamenným obchodom. Obyčajné prevedenie by nemalo byť výrazne cenovo odlišné, ceny stúpajú len nadštandardným prevedením.

Na cene garážovej brány sa dá napríklad ušetriť, ak si zvolíte niektorú zo štandardných farieb. Štandardné farby brány majú výrobcovia v podstate rovnaké – sú to farby, ktoré na trhu najviac \“idú\“ a ktoré sa im oplatí dať lacnejšie. Za špeciálne farbenie si priplatíte. Ak chcete mať garážovú bránu presne vo farbe okien nič iné vám nezostáva. Tieto príplatky radi zneužívajú predajcovia, dajte si urobiť kalkuláciu u viacerých. To isté platí aj pre povrch \“imitácia dreva\“ – niektoré farby sú zahrnuté v cene garážovej brány. Špeciálne farby sú za príplatok. Štandardné (teda už cene brány) imitácie dreva bývajú napríklad : zlatý dub, tmavý dub, rustikál, orech.

Aké sú možnosti v dizajne brány

Dizajn garážovej brány nie je veľmi rozmanitý a originálny podľa výrobcov. V podstate ponúkajú všetci výrobcovia totožný.

Retro kazetový dizajn môže byť vo vyššej cene, ale seriózny výrobca si nepýta príplatky za jednoduchý pásový alebo hladký dizajn. Ceny sa tiež odvíjajú od obľúbenosti dizajnov na trhu v danom čase. Dnes je top hladký dizajn v sivej farbe. V žiadnom prípade nepristúpte na akýkoľvek príplatok na bránu pri takomto type dizajnu. Veľká časť produktov sa v súčasnosti predáva práve v tomto dizajne, tak aké príplatky !

Toto sú najjednoduchšie rozdiely medzi typmi garážových brán, ktoré môžu ovplyvniť ich cenu.

Extra doplnky

Ďalšie doplnky ako sú vstavané dvere, presklenie brány, vetracie mriežky sú už predmetom špeciálnych kalkulácií. Ak ich potrebujete, pýtajte si ich cenu zvlášť, nie zahrnutú do jedného balíka s bránou

Scroll to Top